تاریخ شمسی : 1402/9/19 تاریخ میلادی : 12/10/2023
به وب سایت سرمایه های انسانی حسابکاران خوش آمدید
میدان آرژانتین ، خیابان وزرا خیابان ۴ کوچه نادر پلاک ۶ واحد ۱۶
info@Hesabkaran.com

اگر قصد تحصیل در رشته حسابداری و مالی را دارید ، باید با بازار کار این رشته آشنا شوید. ممکن است با تحقیق و پرس و جو از دوستان و اطرافیان در مورد بازار کار رشته حسابداری و مالی اطلاعات جامع و کاملی را بدست آورده باشید . احتمالا به این مورد برخورده باشید که استخدام حسابدار نیمه وقت یکی از واژه هایی است که در بازار کار حسابداری و مالی بسیار به کار برده شده است .

اگر بدنبال کسب یک موقعیت شغلی مناسب در رشته حسابداری می باشید ، ممکن است با واژگان متعددی مانند استخدام حسابدار نیمه وقت مواجه شوید و این امکان وجود دارد که باعث گمراهی شما شود . یکی از دلایلی که ممکن است شرایط نامناسبی را برای شما ایجاد کند و موجب دل سردی شما از ادامه فعالیت در رشته حسابداری و مالی شود عدم اگاهی از شرایط این واژگان می باشد .

در ادامه این مقاله کارفرمایان و کارجویان حسابداری را با مزایا و معایب استخدام حسابدار نیمه وقت آشنا خواهیم کرد . با ما همراه باشید...

آشنایی با نقاط مزایا و معایب استخدام حسابدار نیمه وقت

استخدام حسابدار نیمه وقت امروزه مورد توجه کارفرمایان و حسابداران قرار گرفته است . هم چنین  امری طبیعی است که کارفرمایان و کارجویان به دنبال منافع خود باشند . متاسفانه شرایط استخدام حسابدار نیمه وقت برای کارفرما و حسابدار مشکلاتی را به وجود آورده است . معمولا حسابداران تمایل دارند ، در زمان کمتری کار خود را انجام دهند و برای خود درآمدی داشته باشند . به علاوه معلومات و اطلاعات خود را در زمینه حوزه کاری خود بروز نگه دارند و در عین حال از شرایط کاری دور نباشند.

کارفرمایان تمایل دارند با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت کار حسابداری شرکت مورد نظر را به پایان برسانند . و برای پرداخت هزینه کمتر کارفرما باید به استخدام حسابدار نیمه وقت روی آورد .

با بررسی بیشتر متوجه خواهید شد که منظق هر دو طرف برای کاری که انجام می دهند کاملا منطقی و درست است . اما شرایطی برای استخدام حسابدار نیمه وقت وجود دارد که باید دقیق تر بررسی شوند . کارفرمایان و کارجویان استخدام حسابدار نیمه وقت باید از مزایا و معایت استخدام حسابدار نیمه وقت آگاهی لازم را داشته باشند . اگر آگاهی کافی در این زمینه نداشته باشند بهتر است از تجربیات اطرافیان خود استفاده نمایند تا به مشکل بر نخورند .

چرا کار نیمه وقت ؟

امروزه کار نیمه وقت متقاضیان و علاقه مندان زیادی پیدا است . یکی از دلایلی که کارجویان به کار نیمه وقت علاقه مند شده اند این است که تمایل ندارند تمام وقت مفید خود را در طول روز در محل کار بگذرانند . به علاوه امروزه با افزایش خانم ها شاغل در جامعه و به دلیل وظایف دیگری که بر عهده خانم ها می باشد به انجام کار نیمه وقت تمایل بیشتری دارند .

کار نیمه وقت استقلال بیشتری به فرد می دهد و می تواند برای هر روز خود برنامه ریزی داشته باشد . هم چنین می توانید در ساعات دیگری که وقت آزاد دارد در شرکت یا شغل دیگری مشغول کار شود . در این صورت هم امنیت شغلی خود را حفظ کرده ، هم می تواند در کار خود تنوع ایجاد کند .

در شغل حسابداری انجام کار نیمه وقت نسبت به خیلی از شغل های دیگر قابل انجام است . به علاوه برخی از شرکت ها کوچک هستند و از حجم کاری کمی برخوردار می باشند به همین دلیل ممکن است نیازی به استخدام حسابدار تمام وقت نداشته باشند . و یک کارشناس مالی می تواند در چند ساعت یا چند روز تمام امور مالی حسابداری را انجام دهد . برای کارفرمایان شرکت های کوچک این کار خوشایند است زیرا با پرداخت دستمزد کمتر کار حسابداری شرکتشان انجام می شود .

درآمد حسابدار نیمه وقت

تاکنون مشخص نشده است که کار نیمه وقت درآمد بیشتری دارد یا کار تمام وقت . براساس گفته های حسابداران این موضوع به شخص حسابدار وابسته است .  به عنوان مثال دو نفر حسابدار با سابقه کاری و تحصیلات یکسان ، در شهر شیراز مشغول به کار هستند . اما یکی از آن ها در یک شرکت به صورت تمام وقت مشغول به کار است و دیگری همزمان در سه شرکت خدمات حسابداری را ارائه می دهد . به نظر شما درآمد کدام یک بیشتر است ؟

واقعا هیچ نظری نمی توان داد . زیرا ممکن است درامد حسابداری که همزمان در سه شرکت مشغول کار است درآمد بیشتری نسبت به نفر اول داشته باشد . در نتیجه درآمد حسابداران به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل عبارتند از :

  • سطح تخصص و مهارت حرفه ای فرد
  • سطح مهارت های عمومی
  • نوع شرکتی که در آن کار می کند
  • سابقه کار
  • توان مذاکره و روابط عمومی فرد در زمان مصاحبه استخدام
همانطور که می دانید کسب اطلاع سریع و به موقع از آخرین اخبار، فراخوان های جذب نیرو و آگهی های استخدامی محلی و کشوری، مهمترین گام در جهت پیدا کردن شغل و استخدام شدن است.
اطلاعات تماس

info@Hesabkaran.com

شنبه تا چهارشنبه 8 صبح الی 5:30 عصر

میدان آرژانتین ، خیابان وزرا
خیابان ۴ کوچه نادر پلاک ۶ واحد ۱۶ 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت حسابکاران (سهامی خاص) می‌باشد.       Copyright © 2016 Hesabkaran.com